Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Ivana
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den, Prosím o radu.Mám 2 roky ČID ll. stupně a celé 2 roky jsem se ještě snažila pracovat. Nyní po 2 letech už to není ze zdravotních důvodů možné, musela jsem dát výpověď a od ledna jsem na úřadu práce a beru podporu. Můj dotaz zní zda si mohu požádat o plný ID sama hned, nebo zda mám čekat až si mě sami pozvou, v lednu to budou 3 roky od přiznání ID. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivano,

měla jste požádat o ID III. stupně hned, jak jste cítila, že již ze zdravotních důvodů nemůžete pracovat. Bylo by to asi lepší. Nebo jste neměla rozvazovat pracovní poměr a pokud se Vám zhoršil zdravotní stav, mohla jste být v pracovní neschopnosti. Je lepší žádat o vyšší stupeň ID při delší pracovní neschopnosti. Doporučuji Vám, abyste si podala žádost i zvýšení stupně ID.

S pozdravem Václav Krása

Dovoluji si Vás požádat, abyste si prohlédl reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Tím zase pomůžete mně. Děkuji.