Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor eva
Předmět dotaz
Dotaz

Dobry den.V roce 2012 jsem mela mozkovou slbsi prihodu.Byla jsem zamestnana na zs kde jsem pracovala jako asistentka ucitele.Tato prace byla psichycky narocna ,jednalo se o praci se socialnimi slabsimi zaky.Po mozkove prihode jsem se opet vratila do prace,ale uz to nebylo ono.Byla jsem casteji nemocna nez v praci.A tak jsem byla propustena z prace.Uz tehdy jsem citila velkou unavu v poledne uz jsem nemohla.Ted trpim agorafobii a panickou poruchu lecim se antidepresiva. Lecim se casto na pater ,tenisove lokty A MAN DEPRESE.Je mi 55 let jsem vedena na UP jenze nemam zadnou sanci si prci najit .Pracovala jsem ve skolstvi 14 let a prace mi chybi jsem zvykla.Jenze uz vim ze jsem odepsana a zadnou praci nedostanu.Bojim se chodit nakupovat do velkych obchodu,stranim se lidi ,vypinam zvonek aby nekdo nezazvonil .Bojim se ze se neco stane ale nevim co a z toho duvodu mam buseni u srdce trepani rukou studeny pot,a tezko se mi dycha .Ja nevim jestli muzu pozadat o duchod protoze ja uz bych asi nekde v zamestnani nefungovala jako drive a toho se bojim. Tak jsem se rozhodla ze porosim o radu u Vas. S pozdravem Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

doporučuji Vám, abyste si požádala o invalidní důchod. Žádost se podává na Okresní správě sociálního zabezpečení. Musíte se tam dostavit osobně. Problém je v tom, že při delší době v evidenci úřadu práce Vám není evidence počítána do odpracované doby. Proto Vám doporučuji, abyste žádost podala co nejdříve.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.