Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Hana Máchová
Předmět dotaz
Dotaz Vážený pane, byla jsem v plném ID a před dovršením věku 65 let jsem nepožádala o přepočet důchodu inv. na starobní. Je ještě nějaká možnost a zejména nějaká lhůta do kdy bych ještě byť po dovršení věku 65 let mohla o přepočet požádat? Děkuji, Máchová PS: a můžete odpovědět na mail...hm2629zavináčseznam.cz. neumím to moc s PC takže bych na tuto adresu zprávu uvítala..???

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Máchová,

při automatické změně ID na starobní by mělo být přihlédnuto k předchozí ekonomické aktivitě, ale pouze v případě, že jste po přiznání III. stupně ID ještě pracovala. Pokud tomu však není, nemá přepočítávání smysl.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.