Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Vrbická
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den moc prosím o radu, ohledně zamítnutí invalidního důchodu podle § 26. Starám se o postiženou dcerku která pobírá plný invalidní důchod a je jí 20 let.Loni v březnu jsem byla na těžké gyn. operaci a v červenci mi vyhřezla ploténka a lékař mi oznámil další operaci, která byla na neurochirurgii 20.11. téhož roku bez komplikací.Ale doba léčení že bude dlouhodobá,teprve teď začínám rehabilitace.Proto jsem si zažádala o inv.důchod protože jsem bez příjmu a cesta na rehabilitace je pro mne nákladná.Loni jsem za léčbu dala 15 tisíc korun.Důchod mi byl zamítnut z důvodu že můj stav není dlouhodobě nepříznivý.V zákoně jsem vyčetla že do té doby má pacient pobírat nemocenské dávky, ale nikde jsem se nedočetla kde má brát na léčbu člověk jako já, který na nemocenskou nárok nemá.Prosím poraďte mi jestli není nějaký zákon pro lidi ,kteří se starají o své nemocné děti tudíž nemají nárok na nemocenskou ani nemůžou jít pracovat a vydělat si na léčbu.Posudkový lékař mi řekl, že podle zákona mohu podat námitku, ale že je to zbytečné. Prosím poraďte nevím na koho se mám obrátit na sociálce jsem byla ,ale přístup byl příšerný.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vrbická,

doporučuji Vám, abyste požádala ÚP o dávky hmotné nouze a příspěvek na bydlení. Pokud Váš zdravotní stav skutečně není trvalý, tak je problém s přiznáním ID. měla jste se hned obrátit na ÚP a žádat o dávky hmotné nouze.

S pozdravem Václav Krása