Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Zdeněk Straka
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, v září loňského roku OSSZ posoudila můj zdravotní stav a míru poklesu pracovní schopnosti a pro dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav mi stanovil posuzující lékař invaliditu I. stupně s tím, že se KLP nestanovuje. Následně mi OSSZ rozhodla o výši invalidního důchodu. V lednu letošního roku mi OSSZ poslala žádost o podrobení se vyšetření a předložení podkladů k mimořádné kontrolní lékařské prohlídce do stanoveného termínu. Absolutně nechápu z jakého důvodu, ale mám podezření, že se jedná o účelový postup s cílem mi odebrat invalidní důchod, protože mi předtím někdo volal s OSSZ a tvrdil mi, že mám špatně spočítanou výši invalidního důchodu a nemohou to tak nechat být. Prosím o odpověď, zda-li je takový postup v souladu s platnými zákony a jak se případně bránit proti takovému postupu. Děkuji Vám předem za odpověď. V úctě Zdeněk Straka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Strako,

bohužel, proti následné kontrole OSSZ se nijak nemůžete bránit. Teprve v případě, že by Vám byl důchod odebrán, tak můžete podat do 30 dnů námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ, ktterá vydala rozhodnutí, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji