Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Bolesti zad

Autor Ludmila
Předmět Bolesti zad
Dotaz Dobrý den, zadám o radu,už 4mesice jsem v pracovní neschopnosti z bolestmi zad a bolesti a brnění rukou. Obvodní lékařka mi naordinoval odpočinek a nějaké prášky a namazat záda mystickou.Po měsíci mě poslala na nefrologie tam bylo zjištěno že mám útlak obou karpu a daly mi obstrik do právě ruky.Po delším měsíci jsem šla na ortopedii z bolestmi zad,mystická ani prášky nezabraly,tam mi bylo zjištěno RTG LS páteře: spondylolysis L5 bez spondlolistesy, osteochondrosis L5S1, v.s stenosis spinalsi relativa etage L5.DG.: vertebrogenes algicum columnae vert.partie lumabalis. Měla jsem nějaké obstrik a injekce a teď chodím na rehabilitace a velmi úlevu nepociťuji. Pracuji v obchodě a hodně vykládám i docela těžko věci,přendávám i palety že zbožím.Chcy zeptat jestli z takovou diagnózou mohu požádat o invalidní důchod,je mi letos 40let, obvodni lekarka řekla že ne jen mám změnit zaměstnání. Lehce se to říká,nemám ani ruce v pořádku to brnění a bolení už jsem měla před rokem a zase to vrátilo se a operaci nefrologie nedoporučil a teď ještě záda.Děkuji za odpověď a radu.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ludmilo,

myslím si, že po 4 měsících pracovní neschopnosti byste mohla požádat o invalidní důchod, ale zpravidla se přiznává ID až po delší době pracovní neschopnosti. Takže zvažte, zda by nebylo lepší ještě chvíli počkat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji