Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P - návrh vyhlášky - jízdenky vlak

Autor Josef Richter
Předmět ZTP/P - návrh vyhlášky - jízdenky vlak
Dotaz

DD, mám prosbu, zda jste dostali k připomínkám návrh vyhlášky MD  o cestování vlaky - studenti a důchodci - v TV a tisku je uvedeno, že snad od června 2018 budou důchodci zvýhodněni a budou platit jen 25% jízdné. Poněvadž pečuji o slepou paní, má ZTP/P + kartu Českých drah IN 25, t j. že platí již ted 25% jízdné. Takže nová úprava pro ni nic neřeší. Ba ještě by doplatila na to, poněvadž si musela IN 25 koupit za peníze. Takže se ptám na výši jízdného u osob s ZTP/P a připomínám, že na Slovensku se jezdí zdarma a ve Vaší argumentaci chybí uvedení Maďarska, kde je taktéž jízdné pro důchodce zdarma. jen na občanský průkaz / mimo mezinárodní spoje ) .

Děkuji za odpověď.

Josef Richter

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Richtere,

vyhlášku MD ČR o cestování vlaky, kde jsou uvedeny slevy zatím nemáme.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji