Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zdravotní postižení a dálniční známky v EU

Autor Jana Skýpalová
Předmět zdravotní postižení a dálniční známky v EU
Dotaz

Jsem po třetí operaci páteře a jsem držitelem průkazu ZTP.Snažím se získat odpověd zda je nutná výměna stávajícího průkazu ZTP při změně dopravních předpisů platných k 1.8.2011 kde snad získávají evropský rozměr a rozlišení. Dále bych chtěla vědět zda musím koupit dálniční známku při cestě za zdravím t.j. termální koupaliště Podhajská na Slovensku.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Skýpalová,

při změně dopravních předpisů se nemění průkazka ZTP. Bude se měnit označení O 1 na parkovací průkaz. Protože však není vydána prováděcí vyhláška, tak se zatím nic nemění. Pokud pojedete po dálnici na Slovensku, musíte mít slovenskou dálniční známku.

S pozdravem Václav Krása