Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování pro držitele průkazu ZTP

Autor Petr Brádler
Předmět Parkování pro držitele průkazu ZTP
Dotaz

Děkuji vám za odpověď,ale bohužel mě moc nepotěšila.Tak že podnikatelé si můžou dělat co chtějí a mi kteří sotva lezeme musíme platit u zdravotních zařízení takové horentní sumy za parkování,a ne jen u nich, ale také v nemocicích.Mě nevadí když to je jiné místo,ale u těchto zařízení by toto mělo být ze zákona zdarma,Hlavně pro ty,kteří mají tyto průkazy.Jinak nevím k čemu je máme,když si každý podnikatel může dovlit nás takhle omezovat.Já nemám moc vysoký důchod abych mohl parkovat na těchto místech za 20-kč na první hodinu a další 30-kč .Dkuji za odpověď.Petr Brádler

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Brádlere,

doporučuji Vám podat stížnost vedení zdravotnického zařízení, kde se Vám to stalo a zkusit je přesvědčit, že by měli postupovat jinak. V Praze jsou v nemocnicích vyhrazená parkovací místa pro OZP bez poplatku.

S pozdravem Václav Krása