Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Od 1.1.2012 změna slevy na vlak.
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Hezký den pane Krása,

přiám se k paní Holubové s informací pro nás postižené občany.

Jak již paní Holubová uvedla,že platnost kazet TP,ZTP a ZTP/P platí do 31.12.2015 je realitou a tím i České dráhy upravují slevy a to tak,že si má osoba s těmito výše uvedenými průkazy zakoupit kilometrovou databanku za 900.-Kč a pak mu náleží běžná sleva.Takto jsem zaslech tuto informaci od Českých drah.

Proč na druhé straně Ministerstvo soc.práce uvádí,že slevy zůstavají nedotknuté.

Stále a stále nás obklikou a mlžením uvádí do nejistoty.

Tak to dopadne i po 31.12.2015,jakmile skončí platnosti průkazů i tych trvalých.Snaha je jedna,že se Min.soc.práce snaží z postižených občanů udělat pracující.

Avšak hlavu vzhůru,je tu ještě pojistka ve straně ČSSD,která to napraví.

Odpověd na dotaz:

Vážený,

ČD upravují slevy, ale tyto slevy se netýkají dosud držitelů průkazek ZTP a ZTP/P. Změny se týkají pouze seniorů bez těchto průkazek.

S pozdravem Václav Krása