Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nové parkovací zóny v Praze

Autor vlček
Předmět Nové parkovací zóny v Praze
Dotaz

Chtěl bych slyšet Váš názor na zavedené nové parkovací zóny v Praze. Jak se mají dopravovat invalidé, kteří sice bydlí  v Praze, pracují také v Praze, ale mimo teritorium svého trvalého bydliště. Zkusili jsme dotaz na MČ Prahy 7, odbor dopravy, kde nám bylo sděleno, že v tomto případě invalidé vyjímku nemají a  pokud chtějí parkovat před svým pracovištěm v zóně, má za ně parkovací poplatek zaplatit firma u které pracují. samozřejmě firma to odmítá zaplatit. 

Proto Vás žádám o radu jak toto řešit, zde se nějakým způsobem zasadíte o pomoc pracujícím invalidům v Praze.

Děkuji za odpověď, Vlček.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vločku,

přiznám se, že nemám pro Vás radu ani řešení. protože jsme přesně nevěděli jak celý systém bude pracovat a zatěžovat lidi se ZP, čekáme na podněty lidí z praxe. Tudíž Váš podnět beru jako první signál o tom, že pro OZP může být rozšíření parkovacích zón v Praze velkým problémem. Slibuji, že o této věci budeme jednat s Magistrátem hl. města Prahy.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji