Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nemocenská

Autor Petr Král
Předmět Nemocenská
Dotaz

Dobrý den. Předem vám chci poděkovat za vaši poradnu. Je to skvělá věc. Chtěl bych se zeptat, jestli se doba, po kterou pobírám nemocenskou (Vyloučená doba ) započítává do doby nároku na důchod a jestli v plné výši nebo kolika procenty. Děkuji za odpověď .Král

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Králi,

 
doba, po kterou pobíráte nemocenskou /vyloučená doba/ se započítává do doby potřebné pro důchod .Z nemocenské se pak se důchod nepočítá. Neměla by mít tedy vliv na  jeho výši.
S pozdravem.
 
Václav Krása