Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

MHD

Autor pavel
Předmět MHD
Dotaz

Pane kraso nezda se vam divnimze si tezce postizeni plni invalide musi platit jizdne v MHD(cca 250kc mesicne) a zdravy duchodci mladsi 70let jezdi zadarmo,respektive za manipulacni poplatek cca 60kc na 3 roky.Tohle je podle me sprostarna nejvyssiho zrna,kdo tohle vymejsli na magistratu?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

domnívám se, že držitel průkazu ZTP nebo ZTP/P mají poměrně vysokou slevu, takže si nemyslím, že by tam docházelo k nějaké diskriminaci. Rozhodnutí o jízdném zdarma pro seniopry je v kompetenci obce, nestanoví to žádný zákon. Sleva jízdného na průkazku ZTP je ze zákona. Každé město se může rozhodnout k tomu, že držitelé průkazu ZTP nebudou také platit jízdné. Ale to je na jejich rozhodnutí. Nevyplývá to z žádného zákona.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji