Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na dálniční známku

Autor Jozef Lux
Předmět Dotaz na dálniční známku
Dotaz Přejí Vám dobrý den, klid a pohodu. Mám k Vám jeden dotaz. Jsem dlouhodobým držitelem průkazu ZTP/P. Vozidlo mám označené parkovací kartu v normě EU. Měnil jsem ji před měsícem. Při cestě po dálnici jsem doposud nikdy neplatil dálniční známku. Každoročně s manželkou jezdíme na Slovensko a taky bez dálniční známky. Můj dotaz je zda to platí i pro letošní rok a na jaky zákon, případně normu se můžu při potížích odvolat. S pozdravem Jozef Lux Hradec Králové

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Luxi,

sleva na dálničních poplatcích platí pro držitele Evropského parkovacího průkazu pouze na území ČR. Skutečnost, že jste neplatil dálniční známku ani na Slovensku považujte za štěstí, že Vás nekontrolovala Slovenská policie. Ve všech státech mimo území ČR musíte platit dálniční poplatky bez jakékoliv slevy.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji