Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor mirek35
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den chtěl bych se optat od 1.10.2007 mi byl přiznán PID mám narok na trouhelníkdo auta jelikož mi PID byl přizná kvůli těžké degerativní poruše páteře,těžké skolioze atd mám problém s chůzý atd

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mirku,

označení O1 do vozidel přepravující osoby s omezenou schopností pohybu a orientace je přiznáváno na základě přiznání výhod II. či III. stupně vyhlášky č. 182/1991 Sb. Tzn., že pokud nejste držitelem těchto výhod a nemáte průkazku ZTP nebo ZTP/P nemůže Vám být vydáno označení vozidla imobilní osoby. Přiznání těchto výhod není vázáno na přiznání plného invalidního důchodu.

 

S pozdravem.

 

Václav Krása