Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Pavel Adamec
Předmět Dotaz
Dotaz
Dobrý den,
 
dotazuji se u vás na vyhrazné stání pro invalidy pro konkrétního držitele. U nás před domem se jich za poslední dobu objevilo rovnou pět.
Vzhledem k poměrně dobré znalosti lidí i okolí si troufám říci, že čtyři z pěti držitelů toho vyhrazného stání nejsou sami, nebo jejich rodinní příslušnícijakkoliv zdravotně postiženi.
 
Zajímalo by mne:
- v jakých případech má zdravotně postižený nárok na zřízení toho místa?
- kdo posuzuje žádosti o vydání vyhrazeného místa?
- exisuje nějaký mechanismus kontroly - revize, zda-li je místo využíváno v souladu s vydaným rozhodnutím, nebo zda-li bylo vůbec místo vydáno v souladu s platnou legislativou?
- je možné někde zjistit podle registračního čísla značky zdravotně postiženého v autě, kdo je držitel a na základě jakého postižení toto místo bylo přiděleno?
 
Předem děkuji za zopovězení mých dotazů

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Adamec,

přidělení vyhrazeného parkoviště spadá do výlučné kompetence obcí. Na základě průkazu ZTP, nebo ZTP/P může obec přidělit vyhrazené parkování. Záleží na jejím rozhodnutí, na parkovací místo není právní nárok. Takže se stížností se můžete obrátit na Vaší obec.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.