Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doprava zdarma na Slovensku

Autor Michaela
Předmět Doprava zdarma na Slovensku
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Mám dotaz, který jsem ve všech Vašich odpovědích nenašla, přestože neustále odpovídáte na stejné dotazy, ale lidé je zřejmě nečtou! Např.na dálniční poplatky v zahraničí jste odpovídal už x-krát! Mně zajímá doprava zdarma na železnici na Slovensku. Zjistila jsem,že se týká dětí, studentů a všech typů důchodců. Ale nikde jsem se nedopátrala, jestli se to týká také ZTP. A pokud ne, tak tam mám slevu 75% jako v ČR nebo žádnou slevu, protože, jak každému odpovídáte, český průkaz ZTP v zahraničí neplatí? Předem Vám děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Michaelo,

naše průkazy ZTP ani ZTP/P na Slovensku neplatí a tudíž si myslím, že slevy na železnici na Slovensku nemůžete uplatnit. Vím však, že Slovensko je v této věci poměrně benevolentní, a tak je možné, že nakonec byste slevu dostala. Chce to zkusit. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.