Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dálniční známka

Autor Milan Krejčí
Předmět Dálniční známka
Dotaz Dobrý den, mám dotaz ohledně použití dálnice. Syn je držitelem průkazu ZTP/P a majitelem vozidla. V letošním roce začal studovat VŠ a je ubytován na koleji.Dopravuji ho na kolej a zpět každý týden.Musím mít dálniční známku pokud není ve vozidle? Stačilo by potvrzení o studiu? Díky

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Krejčí,

nemusíte mít ve voze dálniční známku, ale asi by bylo dobré s sebou vozit potvrzení, že syn studuje na VŠ a že jej pravidelně dopravujete. Rozumný policista to pochopí. Pokud ne, tak pokutu neplkaťte a přestupek bude řešemn ve správním řízení a tam byste už asi měl uspět. 

 

S pozdravem Václav Krása