Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dálniční poplatky Evropa

Autor Radek Záluský
Předmět dálniční poplatky Evropa
Dotaz

Dobrý den,

jak je to v zemích EU, kde se platí dálniční známka? Je to stejné jako u nás? (vlastním průkaz ZTP, tedy dálniční známku neplatím)

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Záluský,

v Evropě je to tak, že zpravidla občan, který má těžké zdrabvotní postižení má ve své zemi zvláštní průkaz, který ho opravňuje, aby neplatil dálniční poplatky. Jakmile však vyjede do jiné země, musí dálniční poplatky platit. Takže i Vy, pokud pojedete mimo ČR, musíte dálniční poplatky platit, tak jako ostatní občané.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.