Smlouva o poskytnutí pomoci.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na věci ohledně smlouvy o poskytnutí pomoci. Pokud tuto smlouvu budu chtít s někým uzavřít může to být i někdo z rodiny či jen cizí člověk? Člověk který poskytuje pomoc postiženému musí podávat daňové přiznání z příjmu? V případě že bychom byli vyzváni o doložení  třeba 6000Kč /měsíčně při ZTP/P co se do této částky může započítat? Je to jen na péči-službu od asistenční služby-odborné,nebo se tam dá vykázat i ta pomoc od člověka blízkého či souseda,pokud je za ní finančně ohodnocen a či se to vztahuje též např.na léky,jídlo,benzín,lístky na divadlo......? Moc děkuji za odpověď.Lucie    
 
Lucie

Vážená paní Lucie,

pokud Vám poskytuje službu někdo z příbuzných, nemusí být sepsána žádná smlouva a daň z příjmů se neplatí. Příbuzný může za peníze od Vás užít dle svého rozhodnutí. Pokud by byla služba poskytována registrovaným poskytovatelem osobní asistence, je nutné mít sepsanou smlouvu. Její vzor najdete na stránkách www.mpsv.cz.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.