Dotaz na ZTPa příspěvek na zakoupení motorového vozidla

Dobrý den p.Krása, mám takový složitější dotaz, bylmi přiznán ID II.stupně. V dubnu tohoto roku mě čeká zákrok při kterém mi bude vyměněna část kolenního kloubu. A nyní se dostávám k jádru mého dotazu, má cenu žádat o ZTP již nyní? Nebo počkat až po operaci a rehabulitacích? A mám nárok si zažádat o příspěvek na zakoupení automobilu? Moc díky za Váš čas a odpověď. S pozdravem Martina
 
Martina

Vážená paní Martino,

doporučuji Vám požádat o průkaz ZTP až po operaci, podle skutečného zdravotního stavu, který bude po operaci.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.