dotaz

DOBRÝ DEN, oBRACÍM SE NA vÁS S DOTAZEM, zda existují nějaké slevy od telefonních společností pro těžce postižené občany. děkuji za laskavou odpověď- Ráda zase přispěji na vašekonto. Stropnická
 
v?NKA bERENIKA sTROPNICKÁ

Vážená paní Stropnická,

dle zákona mají držitelé průkazu ZTP/P nebo příjemci příspěvku na péči ve III. a IV. stupni nárok na slevu telekomunikačních poplatků ve výši 200 Kč měsíčně. Tuto slevu musíte uplatnit u svého provozovatelé telefonní sítě.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.