Dotace na asistenta pedagoga v školním roce 2013/2014

Dobrý den, chtěla jsem vás poprosit jak to bude s dotacemi na asistenta pedagoga v školním roce 2013-2014. Můj syn navštěvuje základní školu ,při vyučování má asistenta pedagoga.Včera mi volala paní ředitelka,že neví jestli dostane na příští školní rok peníze na asistenta.Doporučila mi at syna vozím do zvláštní školy.Děkuji za odpověd.  
 
Marcela

Vážená paní Marcelo,

taková věc je nepřijatelná. Váš syn má právo navštěvovat ZŠ a pokud je schopen se dobře učit, tak by to byla škoda. MŠMT připravuje novelu školského zákona právě v oblasti podpory žáku se ZP. Ta novela všask bude účinná až od příštího roku. Takže teď jde spíše o to, aby peníze byly na tento rok. Budeme o tom jednat ještě s MŠMT.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.