Asistent pedagoga v MŠ

Dobrý den pane Kráso, ráda bych se zeptala na dotaz, zda je nějaká šance pro dítě s diabetes mellitus, získat v předškolním zařízení asistenta pedagoga?  Děkuji moc.
 
Petra

Vážená paní Petro,

pokud má Vaše dítě takový rozsah postižení, že musí mít přísnou dietu, pravidelné sledování výše cukru a častou kompenzaci insulínem, potom by asi bylo možné přiznat asistenta pedgoga. Doporučuji Vám obrátit se na Speciální poradenské centrum.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.