žádost

Vážený pane Kráso, chtěla bych se poradit,mám synovce ( 30 let ) ,který má 4 roky ulcerozní kolitidu.Má obrovské problémy ,křeče v břiše, stolice 10-12x denně.Pracoval jako osvč zednické práce. Nyní mu horko těžko revizní lékař schválil 1st.ID. Synovcovi se ale velmi zhoršil zdr.stav,že již musí podstoupit biologickou léčbu a výživu bude mít pravděpodobně zatím jen sondou.Nevíte prosím,jestli by měl nárok na 2 stupeň ID?. Pracoval by moc rád,ale nyní má věčné záněty a leží často na klinice .Jsme z toho zoufalí. Z nejnižším důchodem mu to nestačí ani na léky a výživu. Prosím,jak postupovat. S pozdravem a velkým díky ,Eva
 
Eva Muka?ovská

Vážená paní Mukařovská,

doporučuji Vašemu synovci, aby určítě požádal o přiznání ID III. stupně. Musí si hlavně pohlídat dobře vypracovanou zprávu ošetřujícího lékaře. Pokud by neuspěl, ať určitě podá námitku. Při případné podané námitce se mi opět ozvěte.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása