Invalidní důchod k 18.natozeninam

Dobrý den pane Kráso,prosím o pomoc ohledně invalidního důchodu.Syn ukoncil povinnou školní docházku a 2 roky už nic nestuduje,je doma ze zdravotních duvodu.Ted v červnu bude mít 18 roku.Beru na něj péči ve 4.st.,nezvládá nic sám.Prosim co doložit k žádosti o invalidní důchod. Jak poznám,že částku,kterou synovi vypočítají je správná a kolik zhruba může dostat?Dekuji Klimesova
 
Pavla Klimesova

Vážená paní Klimešová, 

je nezbytné, abyste okamžitě došla na Vaši Okresní správu sociálního zabezpečení a požádala pro syna o důchod pro invaliditu z mládí. Problém je, že jste tak měla učinit hned po ukončení jeho školní docházky. Úřad bude možná požadovat nějaký způsob synových aktivit, například speciální školu. Na úřadě Vám řeknou, co vše potřebujete. Vzhledem k tomu, že syn pobírá čtvrtý stupeň příspěvku na péči, neměl by být problém s přiznáním důchodu. Jeho výši stanoví zákon, nemůže dojít k chybnému výpočtu. Pokud by došlo k nějakým komplikacím, ozvěte se mi na adresu v.krasa@nrzp.cz.

S pozdravem václav Krása.