osobní pedagog asistent

Dobrý den chtěla jsme se prosím zeptat,syn bude od září přestupovat do základní školy a bude potřebovat osobního pedagoga asistenta.Paní ředitelka mi řekla že dostane od kraje dotace   130 000,- na osobního pedagoga na rok, ale asistenci si prý budu muset platit sama.Prý bychom měli s asistentkou sepsanou smlouvu my dvě mezi sebou a já bych jí platit alespoň 5 000,- za asistenci.Je to takhle   normální postup? Děkuji za info Šenková
 
Radka Šenková

Vážená paní Šenková,

to co Vám říká paní ředitelka ze školy je úplný nesmysl. příspěvek na péči, který pobíráte máte na péči v mimoškolní době. Součástí práce asistenta pedagoga je i zajištění nezbytné asistence, spojené s přípravou stravy a nutnou hygienou. Doporučuji Vám, aby paní ředitelka požádala kraj o další dotaci a trvejte na tom, že asistent pedagoga musí vykonávat všechny činnosti, které jsou v soupisu jeho činností.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.