Osobní asistent v MŠ

Dobrý den, mám zaostalou dceru, které je 5let a měla by nastoupit povinnou předškolní docházku. Bylo mi řečeno, že na MŠ neexistuje odklad. V lednu byla na operaci kyčlí, tzn. 2měsíce ležák v sádře, pak si hned zlomila levou nohu a o prázdninách si ji znovu nalomila. Má křehké kosti a skoro žádné svaly. Je hypotonická, momentálně chodí jen za ruce a každý prudký pohyb by ji pravděpodobně zase mohl způsobit zlomeninu. Sama nejí, nemluví a nechodí na WC. Diagnostikovanou má vadu kyčle a hypotonii, jinak ji nic nenašli ani neurologové, ani genetici. Není u nás speciální MŠ. Do normální MŠ dostala přiděleného asistenta a přemýšlím, když už tam tedy musí chodit, že bych šla s ní jako její osobní asistent. Je to možné? Nebo jak se mám zachovat? Neexistuje odklad ani ze zdravotních důvodů než se její stav trochu stabilizuje(operace a následné zlomeniny)? A kdo by to měl napsat, ortoped, chirurg či neurolog? Děkuji za odpověď.
 
Drahomíra Jane?ková

Vážená paní Janečková,

nevidím důvod, proč by Vaše dcera nemohla mít odklad docházky do MŠ. Je samozřejmé, že tím by nastoupila později základní školu, ale pokud to zdravotní stav dítěte nedovoluje, tak žádný zákon nestanoví, že není možné provést odklad. Zprávu o zdravotním stavu by měl napsat její ošetřující lékař. 

Pokud jde o Vaši asistenci ve školce, tak to záleží na dohodě mezi Vámi a školkou. Standardní to není, ale pokud školka bude takovou věc tolerovat, tak samozřejmě to může být.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.