osobni asistent

dobrý den pane Kraso chtěla jsem se zeptat od zaři 2014 bych potřebovala mit osobniho asistenta pro syna ve škole jelikož ted ma a konči červen 2014 kdy to plati uřad prace dneska mi pani ředitelka řekla že bych si měla zajistit já od zaři sama toho asistenta a platit take mám ale II stupen + 2000 a to je vše a jěště přídavky a alimety a hmotnou nouzi nevim kde si zažadat o dotaci pry stoji assitent 6500 někdy i více děkuju moc za odpověd
 
lucka

Vážená paní Lucko,

pokud Váš syn navštěvuje ZŠ, tak se jedná o asistenta pedagoga a nikoliv osobního asistenta. Je povinností školy, případně zřizovatele školy, aby zajistily finanční prostředky na asistenta pedagoga. pro Vás je důležité, zda potřebu asistenta pedagoga Vašemu synovi doporučilo speciální pedagogické centrum. Pokud je tomu tak, tak snažte se vysvětlit paní ředitelce, že je její povinností asistenta pedagoga zajistit. V případě, že paní ředitelka bude tvrdit, že nemá tyto možnosti, doporučuji se obrátit na KÚ, odbor školství a požádat o pomoc.

S pozdravem Václav Krása

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.