Dotaz

Dobrý den z Mikulova, V naší mateřské škole jsme měli zápis a mezi přihlášenými dětmi je chlapeček-předškolák, který má problém s pohyblivostí a je na vozíčku. Mám zatím jen základní informace od matky o jeho problému a žádná vyjádření lékařů a rádi bychom jim pomohl. Situace je s přeplněnými školkami nejen v Mikulově do nebe volající!! K zápisu nám došlo 90 dětí a můžeme vzít jen 30. jde mi o to, zda bychom chlapečka přijali a zřídili funkci asistenta-(dočetla jsem se na dotazech , že osobní neexistuje, pouze asistent pedagoga) 1/zda musí být snížen počet dětí ve třídě, nebo může být zachován 2/co s asistentem, když je dítě déle nepřítomno 3/co když je asistent nepřítomen z důvodu nemoci... Začínáme zatím sbírat informace... Děkuji za odpověď Březinová
 
Renáta B?ezinová

Vážená paní Březinová,

pokud je ve třídě žák se speciálními potřebami a Speciální pedagogické centrum mu doporučí pedagoga asistenta, nemusí být snížen počet žáků ve školce či škole. Důležité je, aby zřizovatel školy poskytl prostředky na asistenta pedagoga. Pokud je žák či asistent krátkodobě nemocen, nic se neděje. Takové situace se řeší jako při nemoci jiných pracovníků - nějakým zástupem. Speciální pedgogické centrum je v každém okresním městě. To stanoví nezbytný rozsah hodin přítomnosti speciálního pedagoga.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.
Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.