asistent pedagoga v MŠ

Vážený pane Kráso, zajímal by měVáš názor asistenci u těžce postiženého dítěte v MŠ . Dítě má kombinovanou vadu - atetózu a nedoslýchavost - a potřebuje péči k zajištění základních potřeb - je na plenách, tekuté stravě, pohybuje se částečně plazením, nekomunikuje , nemá žádný úchop v ruce. SPC doporučilo asistenta pedagoga, ale podle mého názoru jde spíše o práci pro osobního asistenta. Děkuji za odpověď a přeji hezký den .
 
papr?ková

Vážená paní Paprčková,

po dobu pobytu ve školském zařízení je možné doporučit pouze asistenta pedagoga. Toho platí škola. Osobního asistenta platíte Vy z příspěvku na péči. Takže rozhodnutí SPC je správné.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.