Asistent pedagoga

Vážený pane Kráso Můj syn je tělesně postižený,řadí se do třetího stupně,jedná se o pohybové postižení všech končetin.Tomáš navštěvuje Z.Š. a potřebuje asistenta pedagoga.Vše fungovalo až do minulého měsíce,kdy mi ředitel školy sdělil že mu krajský odbor školství na základě příkazu ministerstva školství zkrátí dotace o 26 000 korun. Následně mi ředitel školy sdělil že pokud chci pro syna i nadále asistenta,musím chybějící částku sehnat formou sponzorského daru.Pro mě je tato suma nedostupná a sponzoři se téměř nedají sehnat,oslovila jsem jich několik a bez odezvy. Myslíte si,že škola skutečně může asistentku propustit,byt ji syn ke studiu potřebuje? S pozdravem M.Nechvátalová
 
Martina Nechvátalová

Vážená paní Nechvátalová,

doporučuji Vám, abyste se okamžitě obrátila na KÚ, odbor vzdělávání a žádala vysvětlení s tím, že Váš syn by nemohl navštěvovat základní školu a že se jedná o jasnou diskriminaci. Dále jim oznamte, že jste se mnou celou věc konzultovala, a že v případě potřeby budeme intervenovat na MŠMT.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.