ID 3 stupeň a možnost práce z domova

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, mám ID 3 stupně (po ablaci prsa), pracuji jako cukrářka, bohužel tuto profesi nemůžu z důvodu nemoci vykonávat. Naskytla se mi možnost pracovat z domova na pc. Kolik můžu odpracovat hodin a kolik si můžu vydělat, pokud mám sníženou schopnost na 70%. Bojím se, že by mě mohli snížit ID. Děkuji za odpověď. S pozdravem Kateřina Vašíčková
 
Kateřina Vašíčková

Vážená paní Vašíčková,

Vaše situace není úplně jednoduchá, protože budu zcela upřímný. ID po ablaci prsou se zpravidla, pokud nejsou další komplikace, po nějaké době snižuje nebo i odebírá. Píšu Vám to proto, abyste s tím trošku počítala, samozřejmě, že pokud by se Vám to stalo, můžete podat námitku a snažit se ubránit svůj důchod. Ale v těchto případech, pokud nejsou další komplikace, tak zpravidla zůstává snížený ID.

Při III. stupni ID vždy doporučuji pracovat asi na třetinu úvazku. Samozřejmě, pokud prokážete práci, která Vás nemáhá, a nemusíte být často mezi lidmi, to znamná, že Vám nehrozí příliš infekce, tak by to mohl být podpůrný argument pro zachování ID II. Stupně. Vy jste totiž ohrožena tím, že máte, vzhledem k léčbě, sníženou imunitu. 

S pozdravem Václav Krása