Vrácení příspěvku.

Vážený pane Kráso, můj syn dostal v době manželství příspěvek na rekonstrukci koupelny . S rodinou bydlel v bytě manželčiných rodičů , kde měl také trvalé bydliště. Nyní jsou s manželkou rozvedení a já mám syna ve své péči na naší adrese.Úřad práce šetřením zjistil , že již na trvalé adrese syn nebydlí a pravděpodobně bude muset část příspěvku vrátit. Jak prosím v této situaci postupovat ? V bytě zůstala bývalá žena s dětmi a svojí matkou.Měl by syn žádat od rodičů bývalé manželky, když jsou oni majitelé bytu vyčíslenou částku k vrácení , když příspěvkem , který mu byl přiznán zhodnotil pro něho již vlastně cizí byt, který ne vlastní vinou musel opustit a příspěvek tím pádem nemůže využívat ?Po rekonstrukci koupelny příspěvek využil necelé 2 roky. Majetkové vyrovnání mezi manželi můj syn pravděpodobně nebude vyžadovat, protože se jedná pouze o vybavení bytu a jiný majetek nemají. Děkuji Vám předem za brzkou odpověď. Iva Tomášková
 
Iva Tomášková

Vážená paní Tomášková,

takovou věc zákon prakticky vůbec neřeší a musí se vycházet pravděpodobně z občanského zákoníku. Nejlépe by asi bylo, kdyby se Váš syn s bývalou manželkou dohodl na nějaké částce za rekonstrukci koupelny. Nemyslím si, že ÚP bude vymáhat část příspěvku zpět, protože zákon takovou věc nestanoví.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.