plosina

Dobry den .bydlim v panelaku asi pred rokem pani dostala prispevek na plosinu pro manzela(vse bylo ze souhlasem nasi samospravy .)plosinu uz ma namontovanou,jenze ted onemocnel jinej pan je lezici a nemuze ani ven , pani ktera dostala prispevek na plosinu odmita pujcit klic co s tim.?treba za rok bude jeste 6lidi ktere nebudou schopne ze schodu dolu sejit, to znamena ze 6 budou koukat z okna a jeden jezdit dekuji moc
 
tana

Vážená paní Táňo,

domnívám se, že by do věci měla vstoupit samospráva domu a určit místo, kde bude možné si klíč zapújčit k použití plošiny. Je samozřejmě logické, že když je v domě plošina, tak ji používají všichni, kteří se bez ní neobejdou, protože víc plošin namontovat nejde.

Pokud původní žadatel doplácel na plošinu nějaké peníze, tak by bylo asi korektní se s ním nějak vyrovnat, ale jinak je to opravdu na dohodě. Plošina je sice v majetku toho, kdo dostal příspěvek první a kdyby se ta osoba přestěhovala, tak si ji může nechat odmontovat a instalovat jinde, na druhé straně, v takovémto případě, který popisujete, mi připadá absurdní se o věci hádat. Měl by být vypracován ještě nějaký dokument o úhradě nákladů spojených s údržbou či s opravami. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.