Bolševické chování.

iDnes vydal ve čtvrtek zajímavý článek o chování špiček EU, které velmi připomíná papalášské manýry, které většina z nás pamatuje ještě z doby komunistické éry. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/klimaticky-balicek-emise-snizeni-tryskac-leyenova-juncker.A210812_174811_zahranicni_mama?zdroj=top.

O co jde? Samozvaná evropská elita si sama pro sebe stanoví různé výhody, které jí, my, daňoví poplatníci, budeme platit a sami se budeme uskromňovat v rámci oslavované „zelené“ ideologie.

Evropská komise v červenci slavně představila nebezpečný klimatický balíček, který nás všechny bude stát miliardy a miliardy a povede k chudnutí celé Evropy. Utahování opasků se však netýká všech občanů. Evropské elity si „zároveň zvedli limity na lety soukromými tryskáči, které představují z hlediska škodlivých emisí jednu z úplně nejhorších variant dopravy.“ Abychom se vyznali v tom, koho se šetření netýká, jsou to samozřejmě vrcholní představitelé orgánů EU, členů Evropské komise, dalších papalášů a nepochybně také globálních hráčů, kteří to s nimi táhnou.

 

Podle zjištění webu Politico se mohou vrcholní unijní úředníci těšit na další miliony eur, které jim byly schváleny na pohodlné cesty „leteckými taxíky“. Na posledních pět let měli členové Evropské komise či europoslanci schválen maximální limit 10,71 milionu eur na podobné lety. Na příští čtyři roky, tedy kratší období, už je to 13,5 milionu eur. Co může pán, nesmí kmán. Ještě mají tu drzost, že vše svádí na covid, protože tvrdí, že „potenciální nárůst poptávky je především kvůli pandemii.“ Tomuto tvrzení vůbec nerozumím. Plán je na čtyři následující roky. To znamená, že buď papaláši EU vědí, že pandemie bude pokračovat ještě čtyři roky, a já bych rád věděl, jak to mohou vědět, nebo z nás dělají blbce. Myslím si, že to druhé je správně, protože pokud by skutečně věděli, že pandemie bude ještě řadu let a nic lidu obecnému neřekli, nezaslouží si nic jiného než je vyhnat.

 

Zatímco většinu občanů EU čeká zdražování zboží, dopravy, energií, topení, nemovitostí, žádá Komise výjimku pro malá businesová letadla na soukromé využití, protože prý představují „nástroj podnikání těchto firem“. To je další drzost. Auta a další stroje jsou také nástroje podnikání, ale žádnou výjimku nemají. Zkrátka zelenou ideologii ať platí ti chudí. Vezmeme jim auta na naftu a benzín, a když nebudou mít na elektromobil, ať jezdí třeba na kole. Ať žije Sovětský evropský superstát.