Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 2.stupně a chráněná dílna

Autor Tomas Kovarik
Předmět ID 2.stupně a chráněná dílna
Dotaz

Dobrý Den, pane Kráso jsem poživatelem invalidního důchodu v druhém stupňi s tím, že minulý rok mi lékařská posudková služba poslala dopis o tom, že další kontroly nebudou vyžadovat jelikož tam bylo napsáno, že zdravotní stav už nelze zlepšit.

K dotazu: Pracuji v chráněné dílně zaměřené na mytí přepravních obalů (se svolením doktora ale s možnosti pracovat na ranní a odpolední směny max. 8 hodin) takže vše je spjato s automobilovým průmyslem.Dozvěděl jsem se že podniky zaměřené pro lidi s OZP dostávají dotace a stím souvisí můj dotaz.
V Evropě dochází postupně k recesi, který bude mít dopad na automobilovém průmyslu a nejsem si zcela jistý zda přidělené dotace pomohou zachránit podnik. Je lepší nečekat na další finanční krizi a hledat spíše jiné profese?(např. administrativa,pokladna nebo jiné?)

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kovaříku,

v tomto Vám opravdu nebudu radit. Nejsem expert na vývoj hospodářství. To se musíte rozhodnout sám.

S pozdravem Václav Krása