Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zvýšení PNP ve IV.stupni od 1.1.2019

Autor František Ternavčuk
Předmět Zvýšení PNP ve IV.stupni od 1.1.2019
Dotaz Dobrý den,pane předsedo.Máte již nějaké bližší informace z kuloárů o novele zákona 108/2006 Sb a případném zvýšení IV.stupně PNP v přirozeném prostředí od 1.1.2019,které se nyní bude projednávat na řádné schůzi parlamentu.Dle mých informací od poslanců,se tento Senátní návrh bude projednávat dne 21.9.18 jako první na pořadu schůze.Oslovil jsem poslance parlamentu s žádostí o podporu této novely v prvním čtení a zkrácení lhůty projednávání ve výborech.Dostalo se mi poměrně dost odpovědi od poslanců a předsedů poslaneckých klubů všech stran sněmovny,že tuto novelu budou údajně plně podporovat.Ovšem kromě jediné strany a to je hnutí ANO,která tuto novelu nepodpoří.I vláda vedená hnutím ANO, vydala bohužel k této novele negativní stanovisko.Jak si myslíte,že to nakonec dopadne?Projde,či neprojde tato novela od 1.1.2019.Děkuji za odpověď a přeji Vám vše dobré.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ternavčuku,

velmi Vám děkuji za Vaši iniciativu. Takto se to má přesně dělat. Být aktivní. Přiznám se, že jsem docela skeptický v tom, že návrh zákona bude schválen, ale to ještě neznamená, že se nemá bojovat. Pokud by bylo proti jenom ANO, tak návrh zákona na zvýšení PnP se prohlasuje. je tu však určitý problém v tom, že je koaliční vláda, která se řídí určitými pravidly. Pokud jedna strana řekne, že je to pro ni zásadní věc, tak koaliční partneři musí k tomuto návrhu přihlížet a případně přizpůsobit i svoje hlasování. Zvýšení PnP ve IV. stupni není součástí koaliční dohody, a tudíž koaliční strana může po ostatních požadovat součinnost. Samozřejmě, že se budu maximálně snažit, aby návrh zákona prošel, ale obávám se, že bude i mnoho hlasů, že je to nesystémové a podobně.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.