Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žalobní petit ve věci: žaloba proti rozhodnutí správního orgánu

Autor Iveta Bystrá
Předmět žalobní petit ve věci: žaloba proti rozhodnutí správního orgánu
Dotaz Dobrý den, prosím o radu. Podala jsem ke Krajskému soudu žalobu (bez advokáta) ve věci: žaloba proti rozhodnutí správního orgánu MPSV (nesouhlasím s jedním bodem v rozhodnutí ohledně výše PNP na syna). V žalobním petitu jsem uvedla, že žádám o zrušení části rozhodnutí v jednom bodu a to g) výkon fyziologické potřeby. Nyní mne soud vyzval, abych tento petit opravila, a to pouze: požadovat zrušení napadeného rozhodnutí a vrácení věci žalovanému k dalšímu řízení, případně vyslovení nicotnosti napadeného rozhodnutí. Nevím, jak si mám vyložit tu "nicotnost", a jak se rozhodnout. Zda nicotnost platí také v celém rozsahu rozhodnutí MPSV, nebo jen v té mé původní části v bodu g). Nevím, zda žádat zrušení napadeného rozhodnutí, nebo zda žádat nicotnost. Nebo obojí ??? Děkuji předem za odpověď. Bystrá Iveta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bystrá,

správní soud nemůže opravovat rozhodnutí správního orgánu. Můžete požadovat zrušení napadeného rozhodnutí a vrácení rozhodnutí k novému projednání, a to byste měla požedovat v petitu žaloby. Určitě se nezmiňujte o nicotnosti napadeného rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása