Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žadost o radu

Autor Jan Pavelka
Předmět žadost o radu
Dotaz Dobry den,s manželkou máme dvouapůl letou holčicku se stupněm postižení 3.a k tomu dalši dva chlapce 8 a 3roky .Příspěvek na péči je schváleny a vyplacený . Manželce skončil ovšem rodičovský přispěvek ,a pobíra tedy jenom příspěvek na péči. Má otázka tedy zní.... má manželka jako osoba pečující o ZTP nárok na nějaké dalši příspěvky když nemuže pracovat z důvodu že musí pečovat o dceru ? Ja tedy otec pracující ale s nedostatečným příjmem pro potřeby 5ti členné rodiny. Prosim tedy o radu,kam a na koho se eventuelně obrátit a o co eventuelně mohu nebo manželka může žádat . Děkuji s pozdravem Jan Pavelka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavelko,

je pravděpodobné, že byste jako rodina mohli požádat o příspěvek na bydlení, protože příspěvek na péči se nepočítá do příjmů společně posuzovaných osob. Tudíž, pokud nemáte příliš velký příjem, tak Vám asi výpočet měl vyjít na příspěvek na bydlení. Samozřejmě máte nárok na příspěvek na dítě, a to na každé, což asi pobíráte. Předpokládám, že Vaše situace finančně není taková, abyste měli nárok na životní minimum. I když byste možná mohli požádat o přepočet, protože na 5ti člennou rodinu je životní minimum více jak 15 000,- korun. Vše vyřídíte na ÚP.

S pozdravem Václav Krása