Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Važený pane KRASA mam dotaz pobiram Pnp muj syn od narozeni je tĕce metlni stupeň 3 je nesvepravny mohu žadat o vraceni daňe na daňovým na pnp berou toto jako výdelek? Děkuji vam za odpovĕd

Autor Monika
Předmět Važený pane KRASA mam dotaz pobiram Pnp muj syn od narozeni je tĕce metlni stupeň 3 je nesvepravny mohu žadat o vraceni daňe na daňovým na pnp berou toto jako výdelek? Děkuji vam za odpovĕd
Dotaz

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

příspěvek na péči je především příspěvkem na péči Vašeho syna a Vy logicky jej využíváte k zabezpečení jeho a svých potřeb, protože o něj pečujete. Tudíž příspěvek na péči není Vašim příjmem a neplatíte z něj žádnou daň, ani zdravotní a sociální pojištění. Pokud jste zapsaná, což pravděpodobně ano, jako hlavní pečující osoba, tak jste zdravotně pojištěna a péče o Vaše dítě se Vám započítává jako náhradní doba pro účely důchodového pojištění.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.