Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

stížnost na posudkového lékaře

Autor Jiřina
Předmět stížnost na posudkového lékaře
Dotaz Dobrý den , mám 84 letou , maminku , která potřebuje neustálou péči , ve dne v noci. Pobírám na ni příspěvek na péči II.st. vzhledem k tomu ,že se její zdravotní stav , podstatně zhoršil,trvá od podzimu loňského roku, požádala moje dcera /vnučka maminky/ , o změnu výše příspěvku na péči , III. stupeň. Již po druhé , byla mamince žádost posudkovým lékařem zamítnuta. Maminka trpí dlouhodobým nepříznivým zdravotním stavem , těžká artróza nosních kloubů a dalších nemocí, cukrovka, cévní onemocnění, vysoký tlak a psychické problémy . Vyžaduje neustálou péči , mobilitu , oblékání ,obouvání,tělesná hygiena , péče o zdraví,osobní aktivity, péče o domácnost , stravování ,výkon fyziologické potřeby , nezvládá. Vše jsme sociální pracovnici nahlásili, ale při posudkovém závěru ,poslední dva body v závěru posudkový lékař vůbec neuvádí .Proti tomuto rozhodnutí se odvoláme , ale na koho se obrátit , se stížností na posudkového lékaře, o kterém mám pochyby . Děkuji za radu . Přeji hezký den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jiřino,

je správné že se odvoláte. Je potřeba podat odvolání do 15 dnů od doručení zamítavého rozhodnutí. Stížnost na posudkového lékaře by asi bylo nejlépe poslat na ředitele posudkové služby ČSSZ na pana MUDr. Miroslava Bosáka, Křížová 25, 155 00 Praha 5.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.