Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

starobni duchod

Autor rajmund
Předmět starobni duchod
Dotaz dobry den,mniel bych prosim takovy dotas.Mislite ze mohl bych dosáhnout alespoň na prumierny starobni duchod který cini v roce 2020 psez 14000kc mam odpracovane 30let plus 16 let pece v 4 stupni o dceru, celkowa doba pojisceni41let nárok na duchod mam leden 2023.nejsou kraceni a stratovi osoby pecujicy o tesce nemocne.Moje manželka miela odpracovane 18,5 let a 25let pece vychovala 3 deti a v roce 2004dostala 3990kc starobnicho duchodu a to po odvolani puvodnie ji priznali 2470kc.Dekuji a preju hodne zdravi.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rajmunde,

výše důchodu se odvíjí především od výše výdělku. Je dobře, že máte dostatek odpracovaných let a pokud jste si vydělával slušné penéze, tak byste mohl na průměrný důchod dosáhnout, i když tam máte 16 let péče ve IV. stupni. Záleží také, kolik budete vydělávat nyní před důchodem. Teď byste měl vydělávat co nejvíce.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.