Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení stupně příspěvku na péči

Autor Jana
Předmět snížení stupně příspěvku na péči
Dotaz Dobrý den, dnes nám bylo doručeno oznámení o snížení příspěvku na péči. Syn měl 2stupen a byl mun snížen na 1 stupen, doktorka přímo napsala že mu neuznává orientaci, přitom ve všech zprávách má psáno že má špatnou orientaci.Nedojede ani sám do školy, jezdí do speciální školy, má diagnoz více, máme se odvolat že nám neuznali tu orientaci ? Děkuji za odpověd a přeji hezký den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

doporučuji Vám, abyste podali odvolání proti rozhodnutí o snížení stupně příspěvku na péči. Můžete přímo uvést, že nesouhlasíte s tím, že nebyla uznána základní životní potřeba orientace, kterou Váš syn nezvládá. Odvolání musíte podat do 15 dnů, a to prostřednictvím ÚP, který vydal rozhodnutí o snížení stupně ID. Odvolání se adresuje na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji