Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Rozpor mezi ZTP/P a PnP

Autor Ladislav Trecha
Předmět Rozpor mezi ZTP/P a PnP
Dotaz Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Syn 6let je autista. Má II. Stupeň závislosti.. Po odvolání nám odvolací komise dala ZTP/P kartu s přiznání zpětně k podání žádosti.. Dočetl jsem se, že ZTP/P náleží přímo až III. Nebo IV. Stupni závislosti.. Samozřejmě k tomu adekvátní příspěvek na péči.. Je možné, rozporovat udělení ZTP/P kartu s nízkým PNP II. Skupiny když by měl mít podle posudku lékařské odvolací komise vyšší SKUPINA PNP? Děkuji moc za odpověď.. PS. Rozhodnutí odvolací komise znamená, že by nám ke dni podání žádosti měl úřad doplatit rozdíl mezi II a III. Skupinou zpětně? Děkuji Trecha

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Trecho,

Vaše informace nejsou správné. Stupeň průkazu ZTP nebo ZTP/P nijak nesouvisí se stupněm příspěvku na péči. Vždy se hodnotí zcela jiná kritéria. Průkaz OZP je přiznáván jenom podle míry mobility, kdežto příspěvek na péči podle schopnosti zvládat základní životní potřeby. Samozřejmě, že se můžete odvolat proti rozhodnutí o přiznání nízkého stupně PnP, ale odvolací lhůta je pouze 15 dní od rozhodnutí, a ta asi již uplynula.

S pozdravem Václav Krása