Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

První stupeň závislosti a lázeňská péče

Autor Zdeňka
Předmět První stupeň závislosti a lázeňská péče
Dotaz Dobrý den pane Kráso, měla bych dotaz. Pokud letos nastoupím do lázní (Klimkovice, Třeboň), které budou plně hrazené pojišťovnou, pravděpodobně se jednalo o 21 dní až měsíc, bude mi v té době pozastaven příspěvek na péči I stupně nebo ho budu muset následně vrátit? V případě, že ano komu mám nahlásit, že budu v lázeňském zařízení? Děkuji za odpověď a přeji hezký den Zdeňka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zdeňko,

podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách jste povinna nahlásit do 8 dnů pobyt ve zdravotnickém zařízení, ale jen v případě, že pobyt bude delší než 30 dnů. Takže je to na Vás, jak se rozhodnete.

S pozdravem Václav Krása