Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na péči po úmrtí

Autor
Předmět Příspěvek na péči po úmrtí
Dotaz Vážený pane Krása, Prosím o radu-v lednu 2018 bylo zažádáno o příspěvek na péči pro mou tchýni,která měla ALS v pokročilém stadiu.V únoru jí byl zaveden PEG do žaludku a byla již v ležícím stavu doma,kde jsme se o ní starali až do 27.3.,kdy zemřela.(odmítla napojení na plicní ventilaci) Do dnešního dne přišlo pouze vyjádření někdy na konci ,že se řízení přerušuje.Čekáme na vyjádření již 6 měsíců. Prosím poraďte jak dále postupovat a zda máme nárok na vyplacení příspěvku i po úmrtí ošetřované osoby. U notáře nám bylo sděleno,že nic nedostaneme,protože nebylo schváleno před úmrtím. 2 měsíce vyžadovala víceméně péči 24 hodin denně (odsaváni hlenů,hygiena,jidlo..etc) Moc děkuji za radu PV

Odpověd na dotaz:

Vážení,

pokud bylo provedeno již sociální šetření u Vaší tchýně při žádosti o příspěvek na péči, tak by měl být příspěvek přiznán na dobu od podání žádosti do dne úmrtí Vaší tchýně. Posouzení zdravotního stavu provádí posudkový lékař zpravidla pouze ze zdravotní dokumentace. Pokud však nebylo ještě provedeno sociální šetření v bydlišti Vaší tchýně, tak bohužel, příspěvek nebude přiznán.  V případě, zda šetření provedeno bylo, je nejlépe kontaktovat příslušný ÚP a žádali informaci, do kdy bude žádost vyřízena.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji