Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na péči a hmotná nouze

Autor Pavel Veselý
Předmět Příspěvek na péči a hmotná nouze
Dotaz Dobrý den. pobírám hmotnou nouzi ve výši 3.410,- Kč a příspěvek na bydlení. Začal jsem se starat o matku, která pobírá příspěvek na péči II.stupně 4.400,- Kč. Jsem uveden jak jediná pečující osoba a nežiji ve společné domácnosti. Na hmotné nouzi mě bylo řečeno, že tuto částku mě má matka vyplácet v plné výši 4.400,- Kč. A protože budu mít zvýšený příjem (4.400,- Kč), ztrácím nárok na příspěvek v hmotné nouzi 3.410,- Kč a doplatek na bydlení. Je tento postup správný. Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Veselý,

tento postup samozřejmě není správný. Skutečnost, že jste hlavní pečující osobou ještě neznamená, že Vám Vaše matka musí vyplatit všechny peníze z příspěvku na péči, protože si může objednávat také jiné služby. PnP se nepočítá do příjmů jak příjemci příspěvku, tak ani osobám, které jsou hlavními pečujícími osobami o takového člověka. Bylo by dobré, kdybyste si nechal tvrzení ÚP napsat písemně a poslal mi jej na adresu v.krasa@nrzp.cz.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji