Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na péči 3 stupně pro maminku,a stěhování

Autor Jiřina
Předmět Příspěvek na péči 3 stupně pro maminku,a stěhování
Dotaz Vážený a milý pane předsedo. Mám k Vám velkou prosbu,neboť nevím,co si počít. Již jsem Vám psala o své těžce nemocné mamince,která má CHOPN ve velmi těžkém stavu,a kromě toho,ještě jiné potíže vážného charakteru. Nyní jsem její pečovatelkou,a zvažuji,že si ji vezmu sebou do Irska,kde jsem 15 let žila i studovala. . V roce 2014 jsem si tam maminku vzala sebou na dva roky,a plíce se ji zlepšily z 45 procent na 62 procent,protože jsme bydleli ve Wexfordu,5 minut od moře.Co jsme se vrátili do Česka kvůli domku,který tu máme,a lékařské péči,plíce se opět velice zhoršili,až na tu hranici,kde byly před Irskem. Maminka má 3 stupeň ID a 3 stupeň pečovatelského příspěvku. Máme v úmyslu domek v Česku prodat,ať máme na lékařskou péči v Irsku,a ať mohu mamince prodloužit kvalitu života. Můžete mi prosím poradit,co bychom měli udělat,aby maminka nepřišla o pečovatelský příspěvek,když v dokumentech o přiznání příspěvku je uvedeno,že i kdyby byla maminka 8 dnů v nemocnici,příspěvek se pozastaví. Jak pak při pobytu v Irsku dokážeme,že není,nebo je maminka v nemocnici...? Chtěla bych vědět,jak je to s vyplácení pečovatelského příspěvku, zda je to nějak ošetřeno,při důvodech odstěhování do Země,kde je čistý vzduch,který může mamince prodloužit život. je z toho vůbec nějaké východisko..? Prosím moc o Vaší odpověď neboť jsem zoufalá z toho,jak mi tady v Ostravě maminka klouže dolů do beznaděje,hovoří o smrti,což mi trhá srdce na kusy, a já ji tady nemohu pomoci. Moc děkuji,a snažím se stále klikat na reklamy,protože si neskutečně vážím toho,že jste tu pro nás,pro zoufalé lidi,a snažíte se nám pomoci svou velice fundovanou radou. Děkuji ještě jednou Jiřina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jiřino,

 PnP by měla Vaše maminka dostávat i v Irsku, ale pokud jde o pobyt v nemocnici, tak výplata příspěvku se zastavuje až po měsíci pobytu v nemocnici. Takže je nesmyslné, abyste do 8 dnů něco hlásili. Důchod by měl být také vyplácen do Irska. Nevidím žádný problém. prostě budete hlásit případný pobyt v nemocnici až uplyne 30 dní.

S pozdravem Václav Krása