Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na péči

Autor Helena
Předmět příspěvek na péči
Dotaz Dobrý dem, prosím Vás mám dotaz. Švagr se stará o manželku (mou sestru).Ta má 4 stupeň příspěvku na péči. Vzhledem k tomu ,že švagr byl hospitalizován v nemocnici( nádor na hlasivkách)a ještě dochází na ozařování byla jeho manželka umístěna do LDN. Její dcera jí každý měsíc bere 2x na pátek sobotu a neděli domů kde má sestra trvalé bydliště. Jak to je v tomto případě s nárokem na příspěvek na péči. Neteř nahlásila na OSSZ pobyt matky v LDN a příspěvek jí byl zastaven. Děkuji předem za informaci. Přeji hezký den a zdravím Helena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Heleno,

je to tak, že když byla odvezena Vaše sestra do LDN a její dcera si ji pravidelně na 3 dny v týdnu bere domů, tak jste asi neměli hlásit její pobyt ve zdravotnickém zařízení, protože ona tam není trvale. Obávám se však, že zákon o sociálních slkužbách nemá ustanovení o částečné výplatě PnP, pokud pečující osoba po určitou dobu pečuje o závislou sobu mimo zdravotnické zařízení. 

Ten problém je v tom, že PnP se nevyplácí LDN, ale je jeho výplata pozastavena. Kdyby Vaše sestra byla například v domově pro seniory, tak se její PnP vyplácí a ona by měla nárok na vrácení určité částky příspěvku na péči právě za ty dny, kdy si ji dcera bere domů, ale tohle není Váš případ.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.